Technik informatyk - Zespół Szkół nr 2 w Puławach
Home Nowości

The News
Gigabyte i jego autorskie GTX 660 / GTX 650 Overclock Edition PDF Drukuj Email
Wpisany przez Chmielewski   
poniedziałek, 17 września 2012 20:11

Pojawiły się nowe modele kart firmy Gigabyte, w skład których weszły GV-N660OC-2GDGV-N650OC-2GI i GV-N650OC-1GI. Pierwszy z zaprezentowanych modeli, GV-N660OC-2GD, zbudowany jest w oparciu o GPU GeForce GTX 660, należący do najnowszej generacji procesorów graficznych Kepler (28 nm) i posiada systemem chłodzenia WindForce 2X - znane rozwiązanie Gigabyte. Dwa pozostałe modele, GV-N650OC-2GI (z technologią Triangle Cool) i GV-N650OC-1GI (z cichym, 100mm wentylatorem), wykorzystują układ graficzny GeForce GTX 650 oraz wyposażone są w autorskie rozwiązania systemów chłodzenia. 

                                                                                                                            
W modelu GV-N660OC-2GD producent wykorzystał system WindForce 2X. Jego podsta
wą są dwa wentylatory o średnicy 100 mm, które gwarantują przepływ powietrza na poziomie po 30,5 CFM każdy. Kolejnym elementem WindForce 2X są cztery miedziane rurki cieplne, pozwalające na szybkie odprowadzanie ciepła z powierzchni karty graficznej. W najnowszej rewizji WindForce 2X zastosowano także technologię Direct Heat Pipe Touch, czyli bezpośredni styk ciepłowodu z GPU.


GV-N650OC-2GI posiada aluminiowy radiator bazujący na technologii Triangle Cool, znanej z systemów chłodzenia WindForce. Specjalnie wyprofilowane żeberka radiatora gwarantują nie tylko zmniejszenie turbulencji powietrza, wywołanych przez wentylator, al
e poprawiają także współczynnik odprowadzania ciepła. 


Sugerowana cena detaliczna karty GV-N660OC-2GD to: 875,00 PLN brutto.
Sugerowana cena detaliczna karty GV-N650OC-2GI to: 549,00 PLN brutto.
Sugerowana cena detaliczna karty GV-N650OC-1GI to: 479,00 PLN brutto.


 


 


 
Błąd w bankomatach = nowy atak na karty płatnicze z chipem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lisicki   
piątek, 14 września 2012 11:23
Płatność kartą z chipem podatna na atak pre-play Jak tłumaczą odkrywcy ataku, transakcje wykonywane kartami płatniczymi EMV (Europay, MasterCard, Visa) są uwierzytelniane poprzez kody MAC, do generowania których wykorzystywany jest m.in.: •klucz symetryczny znajdujący się na chipie (z racji chipa niemożliwy do odczytania) •dane dotyczące transakcji (kwota, waluta, data) •wartość licznika transakcji (przechowywana na chipie, inkrementowana po każdej) •32bit UN (Unpredictable Number) czyli nieprzewidywalny numer, który jest generowany przez terminal (bankomat lub terminal POS w sklepie). Jeśli jednak przewidzi się owy nieprzewidwalny numer, no cóż, wtedy można “zasymulować” wynik MAC generowanego przez kartę w dowolnym czasie. Taki atak nosi w kryptografii nazwę ataku pre-play. Przewidywalna nieprzewidywalność Na ślad dziury w płatnościach EMV badacze wpadli analizując logi z przypadku pewnego jegomościa, którego okradziono (fałszywe transakcje na wyciągu), a bank w odpowiedzi na reklamację stwierdził, że kwestionowane przez klienta transakcje zostały wykonane jego kartą i ze znajomością PIN-u, więc zwrotu nie będzie. Po krótkich symulacjach przeprowadzonych na kilku kupionych z eBay’a bankomatach, okazało się, że generowane przez bankomaty UN-y wcale nie są tak nieprzewidywalne, jak się wydaje… Co ciekawe, zgodnie z wymogami EMV generator UN zostanie zaakceptowany, o ile pod rząd wygeneruje “aż” 4 różne UN-y… Na czym polega atak pre-play? Złodziej, mając dostęp do karty (np. w momencie płatności przez klienta w sklepie kontrolowanym przez mafię), testuje ją na swoim terminalu, z którego wysyła na kartę UN, o którym wie, że pojawi się w konkretnym czasie na konkretnym bankomacie oraz dane dotyczące transakcji (m.in. kwotę i datę). W odpowiedzi otrzymuje od karty MAC, który potem może być użyty w bankmacie jako odpowiedź pochodząca niby od oryginalnej karty. Niewielki minus: zawczasu trzeba znać m.in. kwotę i datę złodziejskiej transakcji (ale to dla złodzieja nie jest wielki problem). Po stronie banku transakcja wykonana z użyciem wyliczonego wcześniej MAC niczym różni się od transakcji przeprowadzonej z podaniem PIN-u przy pomocy oryginalnej karty. Z tego powodu banki sukcesywnie odmawiają zwracania skradzionych środków — wmawiając klientom, że musieli zdradzić złodziejowi PIN, a to narusza regulamin (więc nici z wypłaty).
 
Ford mustang PDF Drukuj Email
Wpisany przez Damian Lichota   
wtorek, 11 września 2012 18:16

Ford Mustang to amerykański samochód sportowy. Pierwsza generacja Forda Mustanga była bazowana na modelu Falcon. Pierwszy egzemplarz samochodu, biały kabriolet z czarnymi elementami wystroju zjechał z linii produkcyjnej w Dearborn w stanie Michigan 9 marca 1964 roku. Premiera Forda Mustanga odbyła się na targach New York World's Fair 17 kwietnia 1964. Transmisja telewizyjna premiery została wyemitowana przez 3 amerykańskie stacje telewizyjne 19 kwietniatego samego roku.

13239-1967-Ford-Mustang

Ford mustang 1967

Poprawiony: poniedziałek, 17 września 2012 08:34
Więcej…
 
Nod 32 4.0 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 września 2012 08:59

Zużycie zasobów komputera. (10/10)
Nod zużywa bardzo mało zasobów komputera. Nie odczuwa się jego pracy. Bierze około 40mb ramu podczas pracy a procesor obciążany jest do 4%. Zaskakuje też zużycie zasobów podczas skanowania. Podczas skanu bierze tylko 70mb ramu! Nigdy nie spotkałem się z takim programem. Instalacja (10/10).
Instalacja jest bardzo łatwa i szybka. Ciągle klikamy dalej i dalej... i dalej. Każdy sobie poradzi z instalacją.
Obsługa (10/10).
Obsługa jest bardzo łatwa i co ważne w języku polskim. Wszysto mamy pod ręką i nie musimy szukać i zmieniać jakieś ustawienia. Po instalacji nic nie musimy ustawiać. Nod jest odrazu skonfigurowany i gotowy do pracy. Jeśli program wykryje wirusa pokazuje nam to w dolnym rogu ekranu i sam wykonuje prawidłową operację.
Wykrywalność (10/10).
Tak jak wspominałem na początku program zajmuje czołowe miejsca w testach. Ma znakomitą wykrywalność. Nie spotkałem się nigdy z fałszywym alarmem. Zawsze jak na pokładzie jest Nod to wiem, że nic mi nie grozi. Nie raz sprawdzałem komputer hijtack, combofix i nic nie znalazło.

Skaner antywirusowy - Autorska technologia ESET chroniąca przez znanymi jak i nowymi typami zagrożeń. Zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu oraz codziennej pracy na komputerze.

Antyspyware - Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem śledzącym aktywność użytkownika online. Chroni przed kradzieżą danych i poufnych informacji z komputera.

Sztuczna inteligencja - Dzięki sztucznej inteligencji ESET NOD32 Antivirus samodzielnie radzi sobie z zagrożeniami. Także tymi, na które nikt jeszcze nie opracował szczepionki. Program ESET potrafi unieszkodliwić złośliwe pliki, strony internetowe i aplikacje.

Tryb gracza - Uruchomienie trybu gracza wyłącza wszystkie wyskakujące okienka. W czasie obowiązywania trybu gracza harmonogram zadań jest nieaktywny, a sygnatury wirusów nie są ściągane. Tryb gracza można włączyć na określony czas, może on się też uruchamiać automatycznie po wykryciu działania aplikacji w trybie pełnoekranowym.

SysInspector i SysRescue - Innowacyjne zintegrowane narzędzia ułatwiające diagnostykę systemu i jego ewentualnego przywracania w przypadku uszkodzenia plików systemowych Windows.

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
Copyright © 2020 Technik informatyk - Zespół Szkół nr 2 w Puławach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Zakończenie wsparcia
408 dni